Tabletki z tasiemcem na… odchudzanie
8

A A A

Brzmi to jak motyw z filmu grozy, ale w internecie rzeczywiście są dostępne tabletki, które wprowadzają do naszego organizmu tasiemca. Czy taka „dieta odchudzająca” jest rzeczywiście skuteczna? Jakie niesie zagrożenia dla naszego zdrowia?

 Droga „dieta cud”

Środki z tasiemcem nie są dostępne w legalnym obiegu. Można dostać je wyłącznie na czarnym rynku, najczęściej w internecie. Ceny opakowania tabletek dochodzą nawet do 2 tysięcy złotych. Według informacji „dystrybutorów” jest to „bardzo skuteczny środek odchudzający”, „kurację” można przerwać w dowolnym momencie, a pierwsze efekty są zauważalne już dwa tygodnie po jej rozpoczęciu.

 Czy to rzeczywiście skuteczna metoda na odchudzanie?

Tak, środki z tasiemcem najprawdopodobniej wywołają znaczny spadek wagi – nawet do kilku kilogramów tygodniowo. Nie oznacza to jednak, że tasiemiec „zjada” kalorie, które trafiają z pożywieniem do naszego żołądka. Pasożyt żywi się składnikami mineralnymi i witaminami, które są konieczne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. „Hodowanie” tasiemca w jelicie prowadzi do anemii i wycieńczenia organizmu.

Już po kilku tygodniach „kuracji” pojawiają się objawy takie, jak zawroty głowy i silne migreny, ostre biegunki i mdłości. Ponadto leczenie tasiemca wcale nie jest takie proste. Często trwa kilka miesięcy; zdarza się także, że pierwsza terapia nie przynosi rezultatów – gdy w ciele zostanie główka robaka, prowadzi to do odrośnięcia reszty ciała i nawrotu choroby.

Sposób na piękno

 Najsłynniejsza zwolenniczka diety tasiemcowej

Po cichu mówi się, że drastyczną dietę stosuje wiele hollywoodzkich gwiazd – zwłaszcza te, które w tajemniczy sposób zrzucają nagle od kilkunastu do kilkudziesięciu kilogramów nadwagi. Najgłośniejszy był przypadek śpiewaczki operowej Marii Callas, która całe życie zmagała się z nadwagą. Po przyjęciu tasiemca udało jej się schudnąć, ale przez wiele lat zmagała się z dolegliwościami charakterystycznymi dla tasiemczycy: anemią, biegunką, bólami głowy i awitaminozą.

 Tabletki z tasiemcem mogą doprowadzić do śmierci

Zażywanie środków podchodzących z nieznanych i nielegalnych źródeł to w rzeczywistości igranie ze śmiercią. Nie możemy przecież sprawdzić, jaki rodzaj tasiemca wprowadzamy do naszego organizmu. Zawsze istnieje ryzyko, że pasożyt, zamiast w układzie pokarmowym, osadzi się w naszych narządach wewnętrznych. Najbardziej niebezpieczne jest zakażenie tasiemcem centralnego układu nerwowego. W takim wypadku leczenie może trwać przez całe życie chorego lub zakończyć się przedwczesnym zgonem.

Skomentuj lub zadaj pytanie!

*
 1. Re: Tabletki z tasiemcem na... odchudzanie Madzia

  Super że jest cos takiego bo sa ludzie co chca schudnac a nie moga.

  Odpowiedz

  • Re: Tabletki z tasiemcem na... odchudzanie OlgaM

   nie pytasz o tabletki z tasiemcem? Ja stosuje tabletki odchudzające Hoodia Gordonii Plus (hoodiagordoniiplus). Od miesiąca i jestem bardzo zadowolona. Mniej jem, dzięki czemu waga jest coraz niższa :) no i nie są opór drogie

   Odpowiedz

 2. Re: Tabletki z tasiemcem na... odchudzanie lovkamcia

  Jaka jest wasza ulubiona potrawa na niedzielny obiad? Pytam z ciekawości, moja rosół oraz ziemniaki i kotlecik z grzybkami, do tego surówka z kapusty mniam :D

  Odpowiedz

 3. Re: Tabletki z tasiemcem na... odchudzanie Viki

  Aż nie chce mi się wierzyć, że ktoś z własnej woli wprowadza sobie pasożyta do ciała. Przecież to jest jawne robienie sobie krzywdy i to nie małej. Swoją drogą płacić takie pieniądze za tasiemca- jak ktoś jest niehigieniczny to i za darmo będzie miał… Stokrotka- african mango jest dobre na wspomaganie odchudzania (jako, np. składnik tabletek), ale lepiej działa w połączeniu z innymi związkami. ketonymalin.pl – tu masz tabletki, które sama zamówiłam, niedługo będę mogła się wypowiedzieć. Zawierają przede wszystkim ketony malin, ale też właśnie african mango i zieloną herbatę.

  Odpowiedz

 4. Re: Tabletki z tasiemcem na... odchudzanie Stokrotka

  Nie ogarniam! przecież to jest jakieś nie normalne…. chcę schudnąć, ale w życiu nie zdecydowałabym się na co takiego/! Ćwiczenia, diety, tabletki wspomagające- jak najbardziej, ale jakiś pasożyt, którego będę hodowała w brzuchu…(sic!) Chcę się zdecydować na tabletki wspomagające odchudzanie, znalazłam w necie info o africanmango.pl. Znacie ten produkt? Słyszałam o tym jak na razie same dobre opinię, że to skuteczny i naturalny środek, ale chcę się jeszcze upewnić. Piszcie!

  Odpowiedz

 5. Re: Tabletki z tasiemcem na... odchudzanie natalia

  To odchudzanie tasiemcem powinno być skuteczne.

  Odpowiedz

 6. Re: Tabletki z tasiemcem na... odchudzanie Agnieszka

  Co może wydarzyć się jeżeli w tabletce będzie tasiemiec uzbrojony? Słyszałam, że może to być bardzo niebezpieczne? Jaka jest pewność, przecież te tabletki są nielegalne.

  Odpowiedz